Kırıkkale Valisi M.İlker Haktankaçmaz'ı ziyaret

Ziyarete, Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Haksen Teşkilatlandırma Koordinatörü İsmet Taş, Haksen Kırıkkale İl Temsilcisi Ferhat Köksal ve Büro Hak-Sen Kırıkkale İl Temsilcisi Atilla Bacanak
Kamu katıladılar.

Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (Hak-Sen) Genel Başkanı Ayhan Çivi, sendikalarının siyasi veya ideolojik herhangi bir referansa dayanmadığını, insanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir vizyon taşıdığını söyledi.

Başkan Çivi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz'ı ziyaret etti.

Vali Haktankaçmaz, ziyarette yaptığı konuşmada, sendikacılıkta son dönemlerde güzel çalışmalara imza atıldığını belirtti.

Önceleri işverenin, sendikalara düşman gibi gözüktüğünü belirten Haktankaçmaz, "Sendikacılığın geleneği biraz böyle ama artık öyle değil. Devletin sahibi biziz. Bayrağa, demokrasiye sahip çıkmak. Bunlar olmazsa olmazımız. Bunun yanında da hem memurlara sahip çıkmak hem hizmet kalitesini artırmak önemli. İnşallah Hak-Sen gibi sendikalarımızın sayısı artar." diye konuştu.

Genel Başkan Çivi de sendika olarak memurları kamu görevlisi ortak paydasında birleştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Kamu yöneticilerinden taleplerini dile getiren Çivi, şöyle konuştu:

"Ayrıcalıktan ziyade kanunlar tüm kamu görevlilerine adil, eşit ve tarafsız uygulanmalı. Bugüne kadar kamu kurumlarında bizim hep itiraz noktamız bunlar olmuştur. Adaletli bir yönetim olduğu zaman kimsenin itiraz etmesi söz konusu olamaz. Sendikalar, evrensel çalışma hayatının bir parçası, bir sosyal taraf olarak kabul ediliyor. Şu anda Türkiye genelinde 62 ilde teşkilatımızı oluşturduk. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sendikamız, siyasi veya ideolojik herhangi bir referansa dayanmadan insanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir vizyonu taşıyor."

Çivi, Türkiye'nin 16 Nisan'da halk oylaması sürecini yaşayacağını, kendilerinin üyeleri adına herhangi bir irade beyanında bulunmasının doğru olmadığını vurguladı.

"Üyelerimiz, memleketimiz ve devletimiz için hangisinin uygun olduğunu düşünüyorsa ona göre tercihlerini yapacaklardır." diyen Çivi, halk oylamasının memleketin hayrına sonuçlanması temennisinde bulundu.

Eklenme : 22 Mart 2017

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326