PTT Çalışanları ve halkımızın sağlığı için Cumhurbaşkanlığına başvurumuz ..

Haber Hak-Sen Genel Başkanı Yılmaz Kaya

6475 Posta Hizmetleri Kanunu
posta gönderilerinin kabulü, toplanması, işlenmesi, sevki, dağıtımı ve teslimine ilişkin işlem ve hizmetlerin sunulması, yetkilendirme, tarife ilkeleri ve hizmet şartlarının tespit edilmesi, sektörde düzenleme ve denetimin gerçekleştirilmesi, bunlara ilişkin yaptırımların belirlenmesi ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin kuruluşunda, 657 sayılı Yasa kapsamında görev yapan kadrolu ve sözleşmeli personeller tarafından yerine getirilmektedir.

Söz konusu salgından dolayı Acil gönderiler dışında gönderi alınmaması ve nöbetleşe görev dağıtım yapılması, Gişelerde ise çalışan personelin çalışma surelerinin kısaltılması gerekmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 virüs salgınına karşı alınacak önlemler kapsamında , vatandaşlarımız ile söz konusu personellerin sağlığının korunması için Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketince yüz yüze görüşmeler yoluyla yapılan işlemlerin bir süre durdurulması için gerekli düzenlemenin yapılması için T.C. Cumhurbaşkanlığı'na üyelerimiz, sendikamız ve çalışanlarımız adına talebimizi ilettik.
Eklenme : 19 Mart 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326