18 Mart Şehitlerimizi Anma Günü , etkinliği

Ulus Atatürk Anıtı Önündeki etkinlikte;

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi kısa bir anma konuşması yaptı.

Çivi konuşmasında şunları söyledi;

“Atalarımızın şehit kanlarıyla, bu aziz toprakları vatan yaptığından beri Emperyalist güçlerin gözü hep bu topraklarda olmuştur. Yaptıkları tüm planlar ve işgal girişimleri Vatan evlatlarının göğüslerini siper etmeleri sonucu geri püskürtülmüştür.

Bu işgal girişimlerinden biri de yedi düvelin topyekün olarak başlattığı Çanakkale’de yaşanmıştır. Bu savaş, yüz binlerce Vatan evladının canıyla ve kanıyla karşı koyması sonucu da 18 Mart 1915’de zaferle sonuçlanmıştır. Çanakkale Zaferi’nin 104 Yılı Kutlu Olsun.

Türkiye Cumhuriyetinin varlığına ve birliğine kurulduğu günden beri içten ve dıştan devam eden saldırılar da Milletimizin birlik ve beraberliği ile bertaraf edilmiştir.

Bu aziz Vatan topraklarında hür ve bağımsız bir şekilde yaşamız için gözünü kırpmadan canını veda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

YENİ ZELANDA DA CAMİYE YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ.

Geçtiğimiz Cuma Günü Yeni Zelanda’da iki Camiiye yapılan terör saldırısında hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu alçak ve hain saldırıyı şiddetle lanetliyoruz.

Terör kimden ve hangi amaçla gelirde gelsin bir insanlık suçudur.”

Konuşmanın ardından dua okunarak, vatandaşlara lokma tatlısı ikra
Eklenme : 20 Mart 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326