Haber Hak-Sen Genel Başkanı Sayın Yılmaz KAYA’dan PTT Merkezlerini Ziyaret

Haber Hak-Sen Genel Başkanı Sayın Yılmaz KAYA’dan PTT Merkezlerini Ziyaret.

Haber Hak-Sen Genel Başkanı Sayın Yılmaz KAYA, Beraberindeki Heyetle birlikte, Ankara PTT Başmüdür’lüğüne Yeni Atanan Sayın, Akın Akıncı’ya Hayırlı olsun diyerek PTT (APİM) ve PTT Babaharman Posta Dağıtım Merkezi Müdürlüğü Üyeleri ve çalışanları ziyaret etti.

ZİYARETE: Hak-Sen Konfederasyonu Basın Koordinatörü Yusuf KARAÇOR, HABER Hak-Sen Ankara il Başkanı Mustafa Özmen, Haber Hak Sen Ankara il Başkan yardımcısı Ekrem Vicdan katıldı.

Genel Başkan Yılmaz KAYA; Çalışanlara, Sendikamızın Memurun Sesi dergisi dağıtılarak Haber Hak-Sen’in kazanımlarını anlattı.

Genel Başkan KAYA Şöyle devam etti; Değerli PTT de çalışan 399' lu ve İHS' li arkadaşlarım.

Su anda bazı sendikalar kimisi mevcut üye sayısını korumak, kimisi üye alabilmek için İHS 'li ve 399' lu çalışan arkadaşlar için dava açtıklarını veya gündeme getirdiklerini söylüyor.

Oysa; hiç sonuç yok, oyalamak ve taktik olduğu aşikardır.

Haber Haksen sendikası 2008 yılından beri birçok başarıya imza atmıştır.

*Bunlardan birincisi

2013 Toplu Sözleşmelerinde yer almasına rağmen Ankara'da görev yapan PTT Dağıtıcılarının serbest ulaşım pasoları Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince iptal edilmişti.

Sendikamız tarafından Toplu sözleşmelerde Hükümlerinin uygulanması için Devlet Personel Başkanlığına yaptığı yazılı başvuru sonucu, Devlet Personel Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile PTT Genel Müdürlüğüne yazı göndererek; Toplu Sözleşme Hükümlerinin Anayasamız gereğince Kanun Hükmü ve kararnamesinde olduğu ve uygulanmasını istemiştir.

Ve postacı arkadaşların pasolarını geri aldık.

*İkincisi

PTT A.Ş, de Baş dağıtıcı olarak görev yapan personelimizin Memur kadrosuna atanması için yaptığı başvuruların reddedilmesi nedeniyle Haber Hak-Sen tarafından yapılan başvuru sonucu Devlet Personel Başkanlığı, Baş dağıtıcı olarak görev yapan personelin istekleri halinde Memur kadrolarına atanabileceğine ilişkin görüş bildirdi.

Devlet Personel Başkanlığı yazısında; PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre, Yönetim Hizmetleri Grubunda yer alan Baş dağıtıcı unvanındaki personelin, aynı grupta veya alt grupta bulunan Memur kadrolarına atamalarının yapılabileceği, belirtilmiştir.

Baş dagitici’larin yönetici kadrosunda yerlerini sağlamlaştırarak "köprü vazifesini gerçekleştirdik" yine bir ilkeye imza attık.

*Üçüncüsü

PTT Çalışanlarının 2014 yılında memuriyet boyunca 1yıllık olan ücretsiz izin hakki gasp edilmişti.

Bizler "Haber Haksen" olarak doğru ve kararlı adımlar atarak ücretsiz izin hakkını geri aldık.

Gayet tabiki bu bizim "ulvi" görevimizdir dedi.

KAYA; Henüz mücadelemiz bitmemiştir ve
Mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir diyerek,

İHS ' li personelin sözleşmesindeki ciddiyetsizlik ve İHS 'li personeli haftada 40 saat sonrası fazla mesaisinin kesintisi tamamen bir halsizliktir.

Üye almak veya üye sayılarını korumak için,
İHS 'lilerin bu sorununun özentisiz hazırlanmış davalari açarak veya bürokrasiye gittim gündeme getirecekler diyerek olmaz.

399 'lu arkadaşların özlük hakları korunarak unvan yükselmesi için bir sendika dava açtı ve kaybetti. Millet işte görsün diye yapıyorlar.

Lütfen artık üye korumak veya üye almak için insanları kandırmayın.
Çünkü kaybettiğiniz her dava emsal teşkil ediyor, bizim önümüzü tıkıyorsunuz dedi.

Ve Lütfen, Artık bu sendikalara itibar etmeyin, reklamları bol olabilir, vaatleri çok olabilir , mahkeme davaları çok olabilir, ama icraatları hiç yoktur.

Haber Haksen sendikası sizin sendikanız ve arka bahçenizdir.

Haber Hak-Sen
Basın, Yayın, İletişim ve Posta Çalışanları Hak Sendikası
www.haberhaksen.org.tr
Eklenme : 11 Mart 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326